איגור פטשני – צלם

מהם המאפיינים הייחודיים של צילום בסגנון וינטאג’?
בדרך כלל לקראת הצילומים עבור נושא מוגדר אני מחפש את ההדגשים ועובר על המאפיינים במגוון מקורות שונים. גם הפעם פעלתי באופן זהה. האתגר העיקרי בצילומים בסגנון שנות ה-20 היה בשבילי בהתאמת אמצעי התאורה המודרניים לתאורה של פעם ושימוש מעשי בהם בזמן אמת. תאורה אופיינית של אותה תקופה היא תאורה היקפית רכה או תאורה ישירה עם צללים עמוקים ברוב המקרים באמצאות מקור אור בודד. לדעת הצלחתי לשחזר את האווירה של אותה תקופה בתמונות שלי.
האם אתה יודע לצלם בסגנונות שונים? אלו אלמנטים משתנים בזמן הצילום?
לדעתי כל צלם אומנותי ומקצועי שמכבד את עצמו תמיד ישאף להתנסות בז’אנרים, סגנונות וזרמים שונים. הלא זוהי משמעותה של יצירה? כאשר אני מתחיל פרויקט חדש אני מתבסס על הידע והנסיון שצברתי במטרה לצור דמויות וסצנות חדשות…
אני מצל “סטילס” למעלה מ-5 ששנים, מתוכם כשנתיים בתור צלם מקצועי. למען האמת אני מגלה את התחום כל פעם מחדש בדומה למשורר שמחבר חרוזים ומשתמש באותן מילים אך מקנה להן משמעות אחרת. צילום הוא עולם במלאו! זה תהליך כ”כ דינאמי ומסקרן, השינויים בכל פרט ופרט הם דבר תמידי: אור, לבוש, דוגמנית, איפור, מצב רוח, מטרה וכו’… צלם טוב חייב להיות מספיק רגיש לשינויים האלה, לדעת לזהות אותם ולהגיב מיידית בהתאם וכל זה ע”מ לא לפספס את “הרגע המכריע” לסגור את הפריים וללחוץ על הכפתור. ולדעתי זהו בדיוק הדרייב של הצלם))))))!

Поделиться в соц. сетях

Share to Google Buzz
Share to Google Plus
Share to LiveJournal
Share to MyWorld
Share to Odnoklassniki